سازمان حمل و نقل همگانی شهرداری صفادشت

 

 

مدیر سازمان: حسین کریمی

تعداد کارکنان: 20 نفر

 

 


تلفن سازمان: 65437818

نشانی: تهران- ملارد- صفادشت - بلوار امام خمینی(ره)- نرسیده به خیابان مطهری شمالی-جنب پلیس راه-  سازمان حمل و نقل همگانی شهرداری صفادشت


سازمان حمل ونقل همگانی صفادشت از سال 1387 در دو بخش تاكسی رانی و اتوبوس رانی  آغاز به كار نمود.

هم اكنون سازمان از اين امكانات بهره مند است:

 

  •        تعداد۳۶دستگاه تاکسی در مسیر صفادشت- کرج فعالیت می کنند.

  •         تعداد۵۲دستگاه تاکسی در مسیر صفادشت-ملارد فعالیت می کنند.

  •        تعداد۶۴دستگاه تاکسی در مسیر صفادشت-شهریار فعالیت می کنند.

  •         تعداد۱۰دستگاه تاکسی در مسیر صفادشت- پدم  فعالیت می کنند.

  •         تعداد اتوبوس های مسیر صفادشت- شهریار ۱۴دستگاه و زمان حرکت اتوبوس ها هر۲۰ دقیقه است.در تلاش هستیم تا زمان حرکت اتوبوس های مسیر شهریار را  از ۲۰ دقیقه به ۱۵ دقیقه کاهش دهیم .

  •       تعداد اتوبوس های مسیرصفادشت- کرج ۱۰ دستگاه و زمان حرکت اتوبوس ها هر۲۰ دقیقه است.  

  •         راه اندازی خط صفادشت - مترو محمد شهر با ۴ دستگاه  مینی بوس آغاز شد و زمان حرکت مینی بوس ها  هر ۳۰ دقیقه  است.

 حمل بار : در این بخش سازمان با تشکیل پرونده برای پیکان وانت ها به مسئله سوخت و تهیه بیمه تامین اجتماعی ایشان پرداخته است. روی تاکسی بارهای تحت پوشش، برچسب نشان سازمان درج شده است و این خودروها همانند تاکسی های مسافربری تحت نظارت قرار دارند. در حال حاضر 370 دستگاه خودرو در این بخش ساماندهی شده اند. اگر چه مکان مشخصی به عنوان ایستگاه این خودروها در نظر گرفته نشده است ولی عملکرد آن ها تحت نظارت و قابل پیگیری است. 

نرخ کرایه : نرخ کرایه با تغییر قیمت حامل های انرژی شامل بنزین و گاز CNG ونفت گاز تغییر می یابد؛ و نرخ دقیق کرایه ها پس از اعلام مصوبه فرمانداری به اطلاع عموم خواهد رسید. برای نظارت بر عدم تخلف رانندگان در اخذ کرایه از مسافران، گشت سازمان از ساعت 6 صبح تا 17 در چهار راه بی بی سکینه(س) مستقر است. علاوه بر تاکسی های خطوط مختلف، بر عملکرد مسافربرهای شخصی نیز نظارت می شود. در این باره با تعزیرات هم هماهنگی شده است تا از سوء استفاده های احتمالی جلوگیری شود؛ هر چند تاکنون شکایتی مطرح نشده است. هم چنین کنترل بر عدم ترک خط در ایستگاه کرج نیز انجام می شود.

 


 

جایگاه CNG : این جایگاه به طور شبانه روزی فعال است . از جمله جایگاه های نمونه عرضه سوخت پاک در سطح کشور هستیم که با وجود وقفه های یک هفته ای در ارائه خدمات دیگر جایگاه ها در سطح کشور ، وقفه ای در ارائه خدمات نداشته ایم؛ و با وجود این که اکثر جایگاه های CNG تحت نظر شهرداری ها با اختلال مواجه بوده اند ، توانسته ایم خدمات مان رابه خوبی ارائه کنیم. به طوری که تاکسی های شهرهای اطراف هم برای سوخت گیری به جایگاه ما مراجعه می کنند. دقتی که برای ارائه سوخت با کیفیت وجود دارد نیز باعث رضایت از خدمات جایگاه شهرداری صفادشت شده است.

 


 

خدمات دربستی: شهروندان متقاضی خدمات دربستی اتوبوس و مینی بوس می توانند با سازمان تماس بگیرند و از راهنمایی های سازمان در این باره برای معرفی رانندگان استفاده کنند؛ ولی نرخ کرایه مسیرهای درخواستی منوط به توافق راننده و متقاضی است.