یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰
    یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰

امور شهر

خدمات امور شهری

 

وظايف خدمات امور شهری:

   وظايف خدمات امور شهری شامل جمع آوری زباله ، پاك سازی و نظافت گذرگاه ها ، جمع آوری نخاله و ضايعات ، انجام حفاری ، همكاری با تمام اداره ها و پيگيری مسايل مربوط به حفاري اداره هاي آب ، برق ،گاز و ... است.
محدوده فعاليت قسمت خدمات امور شهر در شهرداری صفادشت سطح شهر صفادشت و تمامی روستاهای حوزه استحفاظی آن است.
 

داشتن شهری پاکیزه حق ماست

داشتن شهری پاکیزه حق ماست؛ و مشکل زباله هایی که چهره شهر را آلوده می کنند و منظره دیده شهروندان را ناپاک ، چیزی نیست که نتوان حلش کرد. کمی توجه ، مراعات و احساس مسئولیت مورد نیاز است!
درست است به طور مستقیم هزینه ای صرف انجام نظافت شهر و فعالیت رفتگران نمی کنیم اما اگر از میدان دید بازتری موضوع را بنگریم خواهیم دانست صرف بیت المال در این راه یعنی به طور غیر مستقیم پرداخت این هزینه بر عهده ماست؛ بیت المال و بودجه ای که می تواند صرف تهیه امکانات عمرانی و رفاهی شود.
حفظ پاکیزگی شهر و نریختن زباله کاری نیست که از توان مان خارج باشد؛ اگر با این بیان موافقید دانستن و به کار بستن چند نکته و توصیه خدمات شهری شهرداری صفادشت خالی از اهمیت نیست :
 

چند نكته:

·        شهروندان براي بيان ديدگاه های خود درباره كيفيت ارائه خدمات شهری و طرح مشكلات می توانند با شماره 137 تماس حاصل نمايند. 
·        زنگ جمع آوري زباله ساعت 21 است و  لازم است شهروندان در اين ساعت زباله هاي خود را بيرون از منزل قرار دهند؛‌ولی ممكن است با توجه به محدوده ای كه ماموران جمع آوری زباله  در آن مشغول خدمت هستند ساعتی ديرتر برسند. بنابراين شهروندان ساكن شمال بلوار امام خمينی (ره) ساعت 9 شب و ساكنان جنوب بلوار ساعت 10.30  شب زباله های خود را بيرون منزل قرار دهند و از قرار دادن زود هنگام يا دير هنگام زباله خودداری نمايند. در روستاها هم شروع زمان جمع آوری زباله ها از ساعت 8 شب است. 
·        افرادی كه به كارهای ساختمانی می پردازند تعهد مي دهند كه حداكثر تا 6 ساعت نسبت به جمع آوری نخاله هاي ساختمانی خود اقدام نمايند. مواردی پيش آمده كه شهرداری ناگزير از جمع آوری برخی نخاله ها شده است؛‌ از جمله در هنگام برگزاری مراسم ، راهپيمايی و ... امكان نظافت پل های دارای پوشش سيمانی كه طول شان زياد است وجود ندارد. برخي جوی ها شيب مناسبی ندارند؛ و انتهای برخی از جوی ها مسدود است. در شهرداری لجن كشی برای جمع آوری فاضلاب نداريم .
·        مغازه داران به ويژه فروشندگان مواد غذاير نسبت به قرار دادن سطل های زباله در فروشگاه خود اقدام نمايند واز قرار دادن زباله های خود در جوی های آب پرهيز نمايند. هم چنين سبدهای توری نصب شده بايد ارتفاع مناسبی داشته باشند تا جمع آوری زباله های آن به سهولت انجام شود.
·        فاضلاب حمام و آشپزخانه خانه ها نبايد به جوي هاي آب سطح شهر ريخته شود . شهروندان با مشاهده اين گونه موارد می توانند با "خانه بهداشت" شماره تلفن65432042 تماس حاصل نمايند. خدمات شهری در همكاری با اداره بهداشت ، ماموران خود را به مكان های مورد نظر اعزام می كند.
·        سطل های نصب شده در سطح شهر محل قرار دادن زباله های خانگی نيست.
 

آيا می دانيد؟

·        در حال حاضر متوسط زباله توليدی شهر صفادشت و روستاهای حريم 25 تن در روز است.
·        38 رفتگر و مامور جمع آوری زباله در شهر فعالند.
·        بعضی از خيابان ها دو بار در روز نظافت می شود.
·         يك دستگاه كاميون مكانيزه ،3 دستگاه خاور و يك دستگاه نيسان به جمع آوری زباله های شهر می پردازند.

 
نظرات بینندگان
بدون نظر
ثبت نظر
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
 
 
 
شهردار صفادشت
مطالب ویژه
  • اهداء بیش از ١٠٠٠ بسته  اقلام لوازم التحریرجهت  دانش آموزان بی بضاعت صفادشتی  
  • برگزاری جلسات  هفتگی ملاقات عمومی مدیریت شهر در شهرک مهر صفادشت 
  • پیام تبریک شهردارصفادشت به مناسبت فرارسیدن هفته دفاع مقدس 
  • افتتاح دومین پایگاه واکسیناسیون کرونا در شهر صفادشت
مزایده و مناقصه
  • اطــلاعــیـه/آگهی تجدیدمناقصه
  • اطــلاعــیـه/آگهی مناقصه وتجدیدمناقصه
  • اطــلاعــیـه/آگهی تجدیدمناقصه
  • اطــلاعــیـه/آگهی مناقصه وتجدیدمناقصهویژه شهروندان
مناقصات شهرداری مدیریت شهری
اطلاعات جغرافیایی اطلاع رسانی
ملاقات عمومی
پیوندها


صفحه نخست درباره ما تماس با ما RSS
INFO@SAFADASHT.IR

همه حقوق این سایت متعلق به شهرداری صفادشت است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است

برنامه نویسی و اجرا:
امید فرمانی 09399932793